Suomen kameraseurojen liiton puheenjohtajan vierailu

13 huhtikuuta vietettiin mielenkiintoinen jäsenilta Viikarissa.

Olimme saaneet Suomen kameraseurojen liiton puheenjohtajan Petteri Mussalon vieraaksemme.

Aluksi kuitenkin yhdistyksemme puheenjohtaja Sari Hassinen nimitti Matti Pukin yhdistuksen
kunniajäseneksi. Matti Pukki on ollut Kymen Kameroiden jäsen jo 20 vuoden ajan. Hän on toiminut aktiivisesti yhdistyksen hyväksi mm. toiminnantarkastajana ja yhdistyksen historian kuva-arkiston kokoajana. Kokeneena ja palkittuna valokuvaajana hän on myös kouluttanut yhdistyksen jäsenistöä. Lisäksi Matti Pukki on yrityksensä Foto PR:n kautta tukenut eri tavoin yhdistyksen kilpailu- ja näyttelytoimintaa sekä tapahtumia.

Kymen Kamerat kiittää Matti Pukkia hänen merkittävästä panoksestaan.

Matin yllätykseksi Petteri Mussalo myönsi hänelle myös Suomen Kameraseurojen liiton hopeisenansiomerkin. Onnea Matti.


Petteri Mussalo esitteli Suomen Kameraseurojen liiton toimintaa ja sen tarjoamaa tukea kameraseuroille. Lisäksi kansainvälinen toiminta mm kansainväliset kilpailut kiinnosti kuulijakuntaa jota oli Viikariin kokoontunut 15 henkeä.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *