Tammikuun kuukausikokous on siirretty 1.2.2021 koronavirustilanteen vuoksi!

Voihan kökkö, taas kalenteriasioita joudutaan muuttamaan, vähän kuten kaikkea muutakin näinä aikoina. Noudatamme Kymenlaaksoon koronavirustilanteen vuoksi annettuja yleisiä annettuja ohjeistuksia. Alla vielä linkki noihin suosituksiin

Kymenlaakson tilanne ja suositukset

Tammikuun kuukausikokous ja digi- sekä vedoskisat siirtyy tämän hetken tiedon mukaan helmikuun ensimmäiselle päivälle. Näiden kisojen myötä ratkeaa seuran kuvaajan titteli. Niinpä myöskin digikisan jo aiemmin ilmoitettua aikataulua on venytetty. Vielä matemaattinen mahdollisuus tittelin lunastamiseen on yli kymmenellä henkilöllä.

Kalenteriin päivitämme muuttuneet tiedot. Kalenteri löytyy kotisivuiltamme, tässä vielä linkki kalenteriin.

No ainakin saimme talven ja lisäaikaa sen kuvaamiseen tammikuun kuukausikisaan ”Neljä vuodenaikaa”!

Yhdistyksen vuosikokouksen päivämäärä on 8.2.2021. Lähempänä ajankohtana yhdistyksen jäsenet saavat sähköpostitse kutsun kokoukseen.

Käykää vilkaisemassa kotisivujamme näiden aikataulujen tarkastamiseksi. Päivitämme tänne tietoa poikkeustilan aiheuttamista muutoksista tapahtumiimme vastaisuudessakin.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *